Xiaomi AX1800 router adóteljesítmény növelése (txpower)
A Xiami AX1800 routerét lehetőség van egy egyszerű firmware frissítéssel kínai régióra váltani és ezzel elérhető válik a kínai határértékekkel rendelkező nagyobb adóteljesítmény.
– 5 GHz esetében 26dBm (398mW)
– 2,4 GHz esetében 28dBm (630mW)
Ha a MiWiFi alkalmazást is szeretnénk használni, akkor szükség van pár további lépésre, hogy a router rendszerében (SSH kapcsolaton keresztül) is átírjuk a régiót EU-ról CN-re.
Kínai firmware telepítésének lépései:
- Töltsük le erről a linkről a kínai firmwaret
- A routerünk webes felületére bejelentkezve frissítésként tallózzuk be a 1.0.33 — SSH hack.bin nevű fájlt és indítsuk el a frissítést
- A frissítés végrehajtása után a routeren automatikusan az emelt adóteljesítmény lesz aktív
- A router webes felületén állítsuk be a kívánt beállításokat – mivel kínai nyelvű lett, ehhez javasolt egy fordító használata pl. a rumiwifi bővítmény
Ha a MiWiFi alkalmazásra is szükségünk van, akkor kövessük az alábbi lépéseket:
Először is szükség lesz a PuTTY nevű programra az SSH kapcsolathoz, ezt töltsük le.
Jelentkezzünk be a router webes felületére a megszokott módon, majd nyomjunk meg az F12 gombot és kattintsunk a “console” fülre (chrome), ahová az alábbi scriptet kell bemásolni, majd ENTER. A felugró ablakba egy tetszőleges SSH jelszót kell megadni, majd ENTER.
function getSTOK() { let match = location.href.match(/;stok=(.*?)\//); if (!match) { return null; } return match[1]; } function execute(stok, command) { command = encodeURIComponent(command); let path = `/cgi-bin/luci/;stok=${stok}/api/misystem/set_config_iotdev?bssid=SteelyWing&user_id=SteelyWing&ssid=-h%0A${command}%0A`; console.log(path); return fetch(new Request(location.origin + path)); } function enableSSH() { stok = getSTOK(); if (!stok) { console.error('stok not found in URL'); return; } console.log(`stok = "${stok}"`); password = prompt('Input new SSH password'); if (!password) { console.error('You must input password'); return; } execute(stok, ` nvram set ssh_en=1 nvram commit sed -i 's/channel=.*/channel=\\"debug\\"/g' /etc/init.d/dropbear /etc/init.d/dropbear start ` ) .then((response) => response.text()) .then((text) => console.log(text)); console.log('New SSH password: ' + password); execute(stok, `echo -e "${password}\\n${password}" | passwd root`) .then((response) => response.text()) .then((text) => console.log(text)); } enableSSH();
Ha a fenti sikerült, akkor engedélyeztük az SSH hozzáférést a routeren.
Nyissuk meg a PuTTY alkalmazást és az IP address-hez írjuk be a router IP címét, ami (alap esetben 192.168.31.1) majd kattintsunk az open gombra.
A megjelenő fekete konzol ablakban engedélyezzük amit kér és adjuk meg a root felhasználónevet, majd az előbbiekben megadott SSH jelszót és enter.
Ha minden jól ment, akkor megjelenik egy nagy ARE U OK felirat és benne vagyunk a router konzoljában.
Adjuk ki a következő parancsokat:
- nvram get CountryCode , majd ENTER (kiírja a CountryCode jelenlegi értékét: EU)
- nvram set CountryCode=CN , majd ENTER (ez átírja CN-re az értéket)
- nvram commit, majd ENTER (ez véglegesíti az átírást)
- ha minden jól ment, akkor az 1. ponttal már “CN”-t kell kapni.
Ezután már mennie kell a MiWiFi appnak is, ha az appban a régiót “chinese mainland”-re állítod.
Ha minden kész, akkor érdemes frissíteni az alkalmazásban, vagy a webes felületen a rendszert (találni fog frissítést), viszont ezután az SSH hozzáférésünk törlődni fog, szóval ha valakinek szüksége van az SSH hozzáférésre, akkor ne frissítése a rendszert.